Pomoc

Potrzebujesz pomocy związanej z programem Zaświadczenia 561? Sprawdź, czy rozwiązanie Twojego problemu znajduje się w poniższych pytaniach i odpowiedziach. Jeśli nie, możesz skontaktować się z nami, pisząc na adres: support@zaswiadczenia561.pl.

Zaświadczenia 561 – pytania i odpowiedzi

 • Jakie wymagania musi spełniać mój komputer, by program Zaświadczenia 561 działał na nim poprawnie?
  – Windows XP lub wyżej
  – min. 256 MB RAM
  – 50 MB miejsca wolnego na dysku
  – Czytnik kart kierowców – Tachoterminal PRO lub Reader
 •  Jak mogę zacząć korzystać z programu Zaświadczenia 561?
  – Rozpoczęcie pracy z programem stanie się możliwe po pobraniu wersji demonstracyjnej (POBIERZ DEMO). Następnie należy ją zainstalować, wykonując polecenia automatycznego instalatora. W celu uruchomienia pełnej wersji oprogramowania należy skorzystać z opcji KUP TERAZ, by nabyć kod aktywacyjny.
 • Jakie są ograniczenia wersji demo?
  – Wersja demonstracyjna programu Zaświadczenia 561 posiada taką samą funkcjonalność, jak pełna wersja. Z tą różnicą, że na wydrukach przygotowanych w programie dokumentów widnieje znak wodny DEMO.
 • Jak odczytać dane z karty kierowcy?
  – W tym celu należy użyć czytnika kart chipowych, np. TachoTerminal Reader.
 • Czy w programie można wprowadzić dane z wykresówek?
  Takie dane można wprowadzić poprzez ręczne wprowadzanie aktywności zapisanych na wykresówkach. Nie ma możliwości skanowania wykresówek, jak w programach służących do analizy czasu pracy kierowców, takich jak: Tachospeed. Jednakże w ogóle nie jest wymagane wprowadzanie informacji z wykresówek, aby wygenerować raport zaświadczenia
 • Jak wygenerować raport, korzystając z programu Zaświadczenia 561?
  Istnieją dwa sposoby generowania zaświadczeń:
  1. Automatyczny
  2. „Ręczny”
  W automatycznym trybie należy odczytać dane z karty kierowcy i zaimportować do programu Zaświadczenia 561. Na podstawie danych z karty kierowcy program automatycznie wykrywa okresy, na które raport zaświadczenia powinien być wystawiony. Użytkownik musi jedynie uzupełnić powód wystawienia zaświadczenia, wybierając: urlop, chorobowe, odpoczynek, prowadzenie pojazdu wyłączonego, inną pracę, czy pozostawanie w gotowości.
  W trybie ręcznym należy samodzielnie wybrać daty i godziny rozpoczęcia okresu, na który należy wystawić zaświadczenie.